17 sierpnia 2014

Jak otrzymywać i testować produkty za darmo?

Pewnie większość z Was zazdrości blogerom, czy vlogerom możliwości testowania różnych produktów za darmo. Coraz częściej powstają blogi nastawione wyłącznie na zysk, czy współprace z firmami. A co jeśli powiedziałabym Wam, że wcale nie musicie posiadać popularnego bloga, czy też kanału na youtube żeby móc testować różne produkty? 
Oferuje Wam to strona testmetoo. Przyznam, że na początku sama byłam nastawiona do niej sceptycznie. Zawsze byłam uczona, że nic nie ma za darmo. A jednak!

Strona testmetoo to projekt współfinansowany przez Unię Europejską. Portal ma na celu przybliżenie konsumentów do produktów i ich producentów. Teraz wytłumaczę Wam jak to wszystko działa na podstawie własnego doświadczenia.
Jak to działa?
Aby zostać testerem musimy zarejestrować się na stronie, wypełniać ankiety i sondy wysyłane do nas oraz stworzyć tzw. grupę, czyli zaprosić znajomych do korzystania z portalu. Za każdą aktywność otrzymujemy punkty. Im więcej punktów, tym większa szansa na szybsze otrzymanie produktu do sprawdzenia.
Kiedy już go otrzymamy, piszemy krótką recenzję i oceniamy. Produktu nie musimy zwracać po teście. Zostaje w naszych rękach. 

Co możemy testować?
Tak naprawdę sami wybieramy sobie kategorię, z której chcielibyśmy otrzymywać produkty. Dodatkowo wypełniane przez nas ankiety sprecyzują nasze oczekiwania. Możemy otrzymywać np. kosmetyki, słodycze, perfumy, jedzenie, a nawet sprzęty takie jak aparaty fotograficzne, czy też telefony komórkowe. 

Oprócz zostania testerem, możemy również czytać opinie innych na temat różnych produktów. Producenci natomiast mają swoją niemalże darmową reklamę.

Zachęcam Was do dołączenia do grupy testerów. To naprawdę nic nie kosztuje i nie zabiera czasu. Wypełnienie ankiety zajmuje raptem kilka minut. Problem może stanowić namawianie znajomych (nie oszukujmy się, nie lubimy tego robić) oraz ryzyko, że otrzymany produkt nie spełni naszych oczekiwań. Mimo to uważam, że warto poświęcić to minimum wysiłku, żeby dostać coś do przetestowania.

Aby dołączyć do testmetoo kliknijcie w obrazek niżej i zarejestrujcie się.
TestMeToo - dołącz do nas
Strona dba o Waszą prywatność i nie udostępnia Waszych danych pozostałym użytkownikom.

Jeśli macie jakieś pytania to zadajcie je w komentarzach.

5 komentarzy:

 1. Ja i moi znajomi jesteśmy tam od prawie roku i nikt nic nie dostał a wszyscy są aktywni :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie odwiedzałam różne fora internetowe i czytałam o przesyłkach w stylu balsamy do ust, cukierki i inne gadżety do testowania. Poczekamy, zobaczymy. :)

   Usuń
 2. ciekawa sprawa :) ja jednak za leniwa chyba jestem na proszenie znajomych
  noemisoul.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mniej więcej ile trzeba namówić znajomych by móc testować produkty? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zaprosić minimum 5 osób. Wiadomo im więcej zaprosimy, tym więcej punktów i tym większe szanse na otrzymanie produktu.

   Usuń